Novinky

NEEDo TALKs – podcast: (Ne)obyčejná holka

NEEDo TALKs  jsou podcastové rozhovory o vážných tématech, podávaných s lehkostí, bez zbytečné lítosti a na rovinu. Sdílíme neobyčejné příběhy obyčejných lidí. Protože je důležité mluvit, inspirovat a vědět, že „v tom“ nejsme sami. Otvíráme témata, kterým se většinová společnost často vyhýbá. Jak vypadá život s handicapem?

Školačka Emma – Břeclavský deník

Emmu z Jižní Moravy jistě představovat nemusíme, patří do „naší rodiny“ už od mala. S rodiči pravidelně jezdí na srazy spolku BeTCS a už zdaleka není nejmladší členkou. 
Dnes je jí 7 let a navštěvuje 1. třídu. Jak se žije rodičům s Emmou, se píše v Břeclavském deníku s pozitivním titulkem: Emma nám dodává sílu

Emma s rodiči (zdroj: Břeclavský deník)

 

 

SAMA DOMA – Petra D. s TCS

Dne 5.2.2020 byla Petra Dunajová pozvána do pořadu české televize SAMA DOMA jako host v rámci tématu VZÁCNÁ ONEMOCNĚNÍ díky blížícímu se Mezinárodnímu dni vzácných onemocnění, který letos připadá na 29.2.2020. 
V pořadu SAMA DOMA divákům Petra nastínila nejen Treacher Collins syndrom a jaké to je žít s tímto syndromem, ale i o spolku Be TCS a o plánech na tento rok.

VIDEO ZDE: SAMA DOMA

Kalendář Be TCS 2020 byl pokřtěn!

V pražském VNITROBLOKU byl v sobotu 23.11.2019 pokřtěn dlouho chystaný Kalendář BeTCS, jehož ambasadorkou byla TAMARA KLUSOVÁ.
V rámci křtu proběhla i vernisáž zvětšených fotografií použitých v kalendáři, jejichž autorkami jsou KLÁRA KUBARTOVÁNIKOL DĚDINOVÁ.

Poděkování za vznik kalendáře a možnosti pokřtění je ZDE

V rámci probíhající sbírky na podporu osvětových aktivit Be TCS je možné příspěvkem podpořit organizací a jako poděkování si vybrat i kalendář v hodnotě 200Kč


FOTKY ze KŘTU si můžete prohlédnout ZDE